HaberlerSon haberleri okuyun

Instagramda Nasıl Reklam Verilir? Instagram Reklamlarının Önemi

Instagram, günümüzde en fazla tercih edilen sosyal medya kanalıdır. Bu nedenle instagram da markalar ve kişiler çeşitli amaçlar ile reklam çalışmaları hazırlayabilmektedir. Özellikle teknolojinin ve internetin yoğun bir şekilde gelişim gösterdiği günümüzde instagramın kişiler tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığını ifade edebilmemiz mümkündür. Peki, instagram da reklam nasıl verilir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

5 Adımda Instagramda Reklam Vermek

Instagramda reklam vermek için izlemeniz gereken çeşitli adımlar bulunmaktadır. Söz konusu adımları aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

Facebook Sayfanızı Business Manager’a Bağlayın

Instagramda reklam vermek için öncelikle Facebook sayfanızı Facebook’ta yer alan Business Manager’a bağlamaktır. Facebook Manager’ı Facebook for business sayfasının en altında yer alan başla butonuna tıklayarak kurabilirsiniz.

Facebook Reklam Hesabınızı Business Manager’a Ekleyin

Instagramda reklam vermek için izlemeniz gereken bir diğer adım facebook reklam hesabınızı Business Manager’a eklemektir. Bunun için business ayarlarından reklam vermek istediğiniz sayfayı seçmelisiniz. Buradan yeni bir sayfa oluşturabilir ya da mevcut bir hesabınızı seçebilirsiniz.

Instagram Hesabınızı Business Manager’a Bağlayın

İnstagramda reklam verebilmek için izlemeniz gereken bir diğer adım ise instagram hesabınızı Business Manager’a bağlamaktır. Bunu yapabilmek için instagram hesaplarına tıklamalı ve hesabınızı eklemelisiniz.

Power Editor’de Instagram Reklamı Oluşturun

Yukarıda belirtilen tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra Facebook Reklamları Power Editör kısmından reklam verip veremeyeceğinizi görüntüleyebilirsiniz. Reklam verebilir durumda olduğunuzu gördükten sonra yeni kampanya oluşturabilir ya da var olan bir kampanyanızı devam ettirebilirsiniz. Bu noktada hedef kitlenizi ve amacınızı net bir şekilde belirlemeniz son derece önemlidir.

Instagram Reklamlarınızı Geri Dönüşünü İzleyin

Yukarıda bahsedilen tüm işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten ve instagram reklamınızı oluşturduktan sonra hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bu doğrultuda reklamlarınızı doğru bir şekilde oluşturup oluşturmadığınızı gözlemleyebilme imkanı bulabilirsiniz.

Instagram reklamlarını yukarıda bahsedilen şekilde verebilirsiniz. Ancak profesyonel bir destek almak ve çok daha başarılı reklamlar oluşturmak isterseniz Tetraport ile iletişime geçebilirsiniz. Tetraport olarak en kaliteli hizmetleri sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Abonelik

Son gelişmelerden haberdar olun.