HaberlerSon haberleri okuyun

LinkedIn Pazarlama Neden Önemli?

İş dünyasının en önemli mecralarından bir tanesi olarak görülen LınkedIn’de gerçekleştirilen yepyeni reklamcılık faaliyetleri LinkedIn Pazarlama olarak bilinir. LinkedIn’de genellikle ağın hedef kitleyi oluşturması ve bu alanın çok kurumsal bir mecra olarak görülmesi pazarlamanın önemini kat be kat arttırır. Tetraport olarak LinkedIn’de doğru pazarlama taktikleri ile sizleri başarıya ulaştırmayı hedefliyoruz.

Ulusla ve uluslararası etki yaratma noktasında çok başarılı bir mecra olan LinkedIn’de iş amacı dışında bir kullanım yok denecek kadar azdır. Bu nedenle pazarlama yaparken gerçekleştireceğiniz aksiyonların başarısızlığı neredeyse imkansızdır. Tetraport olarak LinkedIn’in söz konusu özelliklerini etkili bir şekilde kullanmanızı şiddetle öneriyoruz. Peki, LinkedIn’i değerli kılan sayısal veriler neler?

LinkedIn Pazarlama Neden Tercih Ediliyor?

LinkedIn pek çok insan tarafından kullanılmıyor olsa da kitlesi oldukça bilinçli bir sosyal mecra bu nedenle doğru bir pazarlamada başarı oranı %90’lara ulaşıyor. Peki, bu başarıyı sağlayan veriler neler?

  • LinkedIn toplamda 450 milyonu aşkın kullanıcıya sahip oldukça büyük bir alandır.
  • Saniyede 2 yeni kullanıcının katıldığı LinkedIn’in aylık ziyaretçi sayısı 106 milyonu aşıyor.
  • LinnkedIn kullanıcılarınnın neredeyse %15’i bu mecraya her gün giriş sağlıyor.
  • B2B olarak adlandırılan alıcıların yarısına yakını tedarikçileri LinkedIn vasıtası ile buluyor. Bu da LinkedIn pazarlamasını değerli kılıyor.
  • B2B alıcıların %45’i yeni anlaşma sağlayacakları tedarikçileri LinkedIn’den buluyor.

Yukarıda listelenen özellikleri ile LinkedIn gerçekten önemli bir pazarlama aracı olmayı başarıyor. Bu aracın etkili kullanılması adına Tetraport olarak size gerekli desteği sunuyoruz.

LinkedIn Pazarlamada Tetraport Farkı!

Tetraport olarak LinkedIn’in hem B2B hem de B2C alıcılar için önemini biliyoruz. Bu noktada işletmenize değer yaratacak çalışmalar gerçekleştirerek satış performansınızın çok ciddi artış göstermesine katkı sağlıyoruz. LinkedIn’de her geçen gün ortaya çıkan değişiklikleri yakından takip ederek her güncellemeyi sizin lehinize kullanıyoruz. Tetraport olarak uygun hizmetlerimiz ve çözüm odaklı alternatiflerimiz sayesinde alışılmışın dışında olanı hedefliyoruz. Siz de bu hedef için çalışıyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. LinkedIn konusunda uzmanlaşmış personelimiz ile iş birliği yaparak en etkili pazarlama çalışmalarını sürdürmek için hemen bizimle iletişime geçin.

Abonelik

Son gelişmelerden haberdar olun.