HaberlerSon haberleri okuyun

 

Algoritma, bir sorunu çözmek için izlenen yol, başlangıç ve sonu kapsayan işlem kümesidir.  Algoritması olmayan bir program yoktur. Bilişim sisteminde ortaya çıkan mantıksal çözümlemeler sonucunda elde edilen bilgi ile sistemlerin en etkili hale getirilmesi amaçlanır.

İnstagram algoritması sürekli değişen, karmaşıklık oluşturan bir sorun haline geldi. Kullanıcılar sürekli değişen algoritmadan dolayı markalarını, kişisel bloglarını öne çıkarmakta güçlük çeker oldu. İnstagram kullanıcılarının yeni algoritmalara ayak uydurabilmeleri için izlemeleri gereken yollardan biraz bahsetmek gerekir ise;

  1. VİDEOLARIN VE GÖRSELLERİN KALİTESİNE ODAKLANIN

İnstagram, görsellik odaklı bir program olduğu için elbette dikkat çekici kalitede ve herkesin gözüne hitap eden netlikte fotoğraflar, videolar paylaşılmalı, renkler ve uyum iyi yakalanmalıdır. Özellikle instagram profilinizin teması olmalı ve bu temaya göre paylaşımlar yapılmalıdır. Bu hem sayfanıza bakma isteği uyandıracak, hem de profil şıklığınızı arttıracaktır.

Hem güçlü bir instagram profili istiyor, hem de buna vaktiniz yoksa bir fotoğrafçı ile anlaşmanızda fayda var. İsteklerinize yatırım yapmanızda fayda var, unutmayın.

ÇEKİLİŞLER, YARIŞMALAR İLE İLGİ ÇEKİN

Günümüzde insanların en çok vakit geçirdikleri yer sosyal medya olmuştur. Markalar, bloglar dikkat çekmek, takipçi kazanmak, etkileşimi arttırmak amacıyla bazı çekilişler ve yarışmalar düzenlemektedir. Siz de markanızı duyurmak, dikkat çekmek ve etkileşim sayınızı arttırmak için bu yola başvurabilir, sayfanızı öne çıkarabilirsiniz.

ÇEKİLİŞ SONRASI HİKÂYELERLE DEVAMLILIĞI SAĞLAYIN

Yaptığınız çekiliş ve yarışma sonrası takipçilerinizde düşüş yaşanacaktır. Bu düşüşün önüne geçmek ve etkileşimi daima yüksek tutmak için algoritmanın en büyük silahı olan instagram hikâyelerine ağırlık verin. Takipçilerinizin gönlünü çalmak, dikkatlerini çekebilmek için en güzel paylaşımlar ile profilinizi şenlendirin.

Hikâyelerinize anketler ekleyebilir, hikâye üzerinden aldığınız mesajlara hızlı cevap verebilir ve bu etkileşimler sayesinde hem görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz hem de dikkat çekebilirsiniz.

TRENDLERİ YAKALA, TAKİBİ BIRAKMA

İnstagram yeni bir şeyin duyulması, en geniş kitlelere yayılabilmesi için benzersiz bir araçtır. Sizde hashtag ( # ) ile trendlere uygun paylaşımlarınızı duyurarak, algoritma gereği paylaşımınızı öne çıkarabilirsiniz. Çok fazla hashtag kullanmak iyi bir durum olmayabilmektedir. Paylaşım altına mantıklı 4 adet ( # ) işareti çok fazla etkileşim getirebilirken fazlası başarınızı düşürebilmektedir.

 

Abonelik

Son gelişmelerden haberdar olun.