HaberlerSon haberleri okuyun

 

 

                                                                                                                                      İNSTAGRAM İPUÇLARI

İnstagram mobil bir platform olduğu için her an elimizin altında sürekli paylaşım yapabileceğimiz bir yer haline geldi. Uygulamaya kolayca erişebildiğimiz için telefonlarımızın da marifetlerini kullanarak kolay bir şekilde fotoğraf, video çekip paylaşabiliyoruz. Hemen hemen herkesin bu uygulamayı kullandığını düşünürsek sadece fotoğraf ve video paylaşarak bu platformda kendimizi gösteremeyiz.

İnstagramda ön plana çıkmak markalar için de büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü çoğu marka instagram üzerinden satış yapıyor bunun için bir şekilde dikkat çekip belli bir kitleye ulaşmaları gerekiyor. Peki dikkat çekici bir profil oluşturmak için yapmamız gerekenler nelerdir?

Öncelikle kendinizle barışık olmalısınız ve kendinize güvenerek başlamalısınız.

-Kullanıcı adınız insanlar tarafından kolayca anlaşılabilecek, akılda kalıcı, sade bir isim olmadır. Çünkü akılda kalırsanız size erişebilmek daha kolay olacaktır.

-Sayfanıza manzara resmi, spor, diyet, kişisel hesap, kurumsal hesap şeklinde belli bir konu ve tema belirleyip genellikle o konuyla ilgili paylaşımlar yapmalısınız. Yaptığınız paylaşımlar kaliteli yaratıcı olmalıdır.

-Doğru zamanda paylaşım yapabilmek için takipçi kitlenizi iyi tanımalısınız. Yani neye ne zaman tepki vereceklerini test etmelisiniz ve belirlediğiniz zaman diliminde sık içerik paylaşarak hesabınızı canlı tutmalısınız.

– Kibar ve nazik olun. Konu ne olursa olsun insan odaklı hareket etmek sizi daima bir adım önde tutacaktır. Fotoğraflarınıza gelen beğenileri karşılıksız, yorumları cevapsız bırakmamanız sizi daha iyi yerlere getirecektir. Unutmayın ki takipçiler her şeyden önce samimiyetlerine inandıkları markaları veya kişileri takip ediyorlar. Bu yüzden amacınız her ne olursa olsun, daima samimi olmakta fayda var.

-Tüm bunların yanında hashtag kullanmanın önemine değinmezsek olmaz. Paylaştığınız fotoğrafları tanımlayan hashtag’ler kullanarak aynı zamanda konum ekleyerek daha da ön plana çıkabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi instagram da ön plana çıkabilmek için sihirli bir değneğe ihtiyacınız yok. Sizinle paylaştığımız tavsiyeler sayesinde istikrarlı bir şekilde yükselişe geçebilirsiniz ama en önemlisi özgün olmak. Yapmacık olmaktan kaçının tasarladığınız profilin en ince ayrıntısında bile sizden ve markanızdan bir parça bulunsun.

Abonelik

Son gelişmelerden haberdar olun.